Met beleggen loop je risico en maak je kosten. Met beleggen kun je jouw inleg verliezen.

Amundi: Beste Beleggingsfondsen

Amundi is een Franse vermogensbeheerder. Met meer dan 2 biljoen euro aan activa is het de grootste vermogensbeheerder in Europa en een van de belangrijkste ter wereld. Het bedient een klantenbestand van meer dan 100 miljoen particuliere en institutionele klanten.

Geschiedenis van Amundi

Amundi is een relatief recente vermogensbeheerder, opgericht op 1 januari 2010 als gevolg van de fusie tussen de vermogensbeheeractiviteiten van Crédit Agricole en Société Générale. Haar oorsprong lag in actief beheer via traditionele investeringen, maar geleidelijk heeft ze zich ook gericht op passief beheer, wat nu een van haar belangrijkste focusgebieden is.

In november 2015 begon de Amundi Groep genoteerd te worden aan de Euronext-beurs, met Crédit Agricole S.A. als de meerderheidsaandeelhouder.

Momenteel heeft Amundi haar hoofdkantoor in Parijs, met Valérie Baudson als CEO sinds 2021. In Spanje heeft Amundi aan belang gewonnen dankzij de overname van Sabadell Asset Management in 2020.

Investeringsaanpak van Amundi

Als Frans bedrijf richt Amundi zich voor een groot deel van haar portefeuille op investeringen in Europa, maar het heeft ook financiële activa over de hele wereld. Het biedt diverse multi-asset investeringsoplossingen en omvat verschillende investeringsmogelijkheden in diverse activaklassen.

Amundi kenmerkt zich door een sterke diversificatie en risicobeheer, dat aanwezig is in al haar producten.

Bovendien lanceerde Amundi in 2021 haar programma 2025: Ambition, met als doel een transformatie te versnellen ten gunste van een rechtvaardige transitie. Hierbij worden ESG-criteria opgenomen in de beloning van managers en ligt er een focus op een klimaatstrategie voor al haar aandeelhouders.

Wie zijn de Aandeelhouders van Amundi?

De huidige aandeelhouders van Amundi zijn:

NaamAandelenPercentage
Crédit Agricole S.A.141.057.39969,50%
Artisan Partners LP1.590.1060,78%
The Vanguard Group, Inc.1.498.9750,74%
Fidelity Management & Research Co. LLC1.333.6400,66%
Henderson Global Investors Ltd.1.137.6810,56%
BlackRock Fund Advisors1.134.5400,56%
Norges Bank Investment Management1.057.9380,52%
Tocqueville Finance SA864.7650,43%
Ignis Investment Services Ltd.797.2620,39%
CAPFI DELEN Asset Management NV769.9520,38%

Wat zijn de Meest Winstgevende Fondsen van Amundi?

Beste Vastrentende Beleggingsfondsen

Amundi Funds – Global Inflation Bond A EUR MD (D)

  • ISIN: LU0906528699
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 2,30%
  • Lopende kosten: 1%
  • Beheerd vermogen: 140,3 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit fonds belegt minstens 50% van zijn vermogen in inflatie gebonden obligaties uitgedrukt in valuta’s van OESO-landen of lidstaten van de Europese Unie.

Global Inflation Bond

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Frankrijk (Republiek) 0,1%: 8,19%
  2. Verenigde Staten Schatkistobligaties 0,25%: 6,17
  3. Spanje (Koninkrijk): 5,93%
  4. Italië (Republiek) 1,25%: 4,90%
  5. Verenigde Staten Schatkistobligaties 0,75%: 4,72%

Amundi Funds – Pioneer Strategic Income A EUR

  • ISIN: LU1883841022
  • Geannualiseerd rendement over 3 jaar: 2,30%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Vermogen onder beheer: 2.247,27 miljoen euro.
  • Referentievaluta: Amerikaanse dollar.

Het fonds belegt minimaal 80% van zijn vermogen in schuldpapier. Volgens zijn statuten kan tot 70% van het totale nettovermogen worden belegd in schuldpapier met een rating lager dan de beleggingscategorie, terwijl 20% een categorie zou hebben toegewezen door S&P lager dan CCC.

Pioneer Strategic Income A

De vijf grootste posities van dit fonds zijn:

  1. United States Treasury Bills 2022-05-17: 4,85%
  2. Federal National Mortgage Association…: 3,54%
  3. United States Treasury Bills 2022-04-26: 3,49%
  4. Internationale Bank voor Wederopbouw….: 2,95%
  5. Federal National Mortgage Association…: 2,88%

Amundi Funds – Euro Inflation Bond A EUR

  • ISIN: LU0201576401
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 1,72%
  • Lopende kosten: 1%
  • Beheerd vermogen: 84,67 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Het fonds belegt in een selectie van verhandelbare obligaties uitgegeven of gegarandeerd door een lidstaat van de Europese Unie, zowel publieke als private entiteiten, die een minimale rating van AA hebben.

Bovendien zijn deze obligaties gekoppeld aan de inflatie van een andere EU-lidstaat.

Inflatie

De vijf grootste posities van het fonds zijn als volgt:

  1. Italië (Republiek) 1.25%: 10,95%
  2. Frankrijk (Republiek) 0.1%: 7,87%
  3. Italië (Republiek) 2.35%: 6,43%
  4. Spanje (Koninkrijk): 6,03%
  5. Frankrijk (Republiek) 1.85%: 5,40%

Amundi Funds – Pioneer US Bond A2 EUR

  • ISIN: LU1883848977
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 1,54%
  • Lopende kosten: 1,30%
  • Beheerd vermogen: 1.536,89 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit is een gediversifieerd vastrentend fonds in dollars. Tot twee derde van het fondsvermogen is belegd in dollarobligaties met verschillende looptijden en uitgegeven door zowel publieke als bedrijfsemissies. Minder dan 10% van het totale fondsvermogen zal worden belegd in aandelen.

 Pioneer US Bond A2 EUR

De vijf grootste posities van het fonds zijn als volgt:

  1. United States Treasury Bills: 6,43%
  2. United States Treasury Notes 2.5%: 6,37%
  3. United States Treasury Bills: 3,90%
  4. Federal National Mortgage Association…: 2,83%
  5. Internationale Bank voor Wederopbouw…: 2,73%

Beste Aandelenbeleggingsfondsen

Amundi Funds – US Pioneer Fund A EUR

  • ISIN: LU1883872332
  • Gemiddelde jaarlijkse rendement over 3 jaar: 17,34%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Beheerd vermogen: 3.797,16 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit fonds belegt uitsluitend in aandelen en waarden uit de Verenigde Staten van verschillende sectoren, vooral technologie, gezondheidszorg, financiële diensten en communicatie. Het heeft vier Morningstar-sterren.

Amundi Funds - US Pioneer Fund A EUR

De vijf grootste posities van het fonds zijn als volgt:

  1. Alphabet Inc Class A: 7,18%
  2. Apple Inc: 5,47%
  3. Microsoft Corp: 5,08%
  4. Analog Devices Inc: 4,52%
  5. Visa Inc Class A: 4,08%

Beste gemengde beleggingsfondsen

Amundi Funds – Global Multi-Asset Target Income A2 USD QTI (D)

  • ISIN: LU1883331503
  • Gemiddelde jaarlijkse rendement over 3 jaar: 6,23%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Beheerd vermogen: 415 miljoen euro.
  • Referentievaluta: dollar.

Dit fonds behoort tot de categorie van defensieve gemengde fondsen in dollars. Het belegt in een reeks marktwaarden, waaronder aandelen, staats- en bedrijfsobligaties en geldmarktinstrumenten.

Wat de geografische verdeling betreft, is deze voornamelijk verdeeld tussen de Verenigde Staten, de eurozone en het Verenigd Koninkrijk.

Amundi Funds - Global Multi-Asset Target Income A2 USD QTI (D)

De vijf grootste posities van het fonds zijn als volgt:

  1. A-F REAL ASSETS TGT INCOME – Z USD QTI: 3,15%
  2. Amundi Physical Gold ETC C: 2,89%
  3. A-F EMERGING MKT CORP BD – Z- USD: 2,75%
  4. United States Treasury Bonds 7.625%… 2,05%
  5. Emerging Markets Equity Engagement M: 2,05%

Amundi Funds – Real Assets Target Income A2 USD QTI (D)

  • ISIN: LU1883866524
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 8,66%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Beheerd vermogen: 330,01 miljoen euro.
  • Referentievaluta: Amerikaanse dollar.

Dit fonds belegt in aandelen en schuldbewijzen uitgegeven door overheden en bedrijven over de hele wereld, inclusief opkomende markten. Het belegt ook in andere gereguleerde fondsen, geldmarktinstrumenten, schatkistpapier en in activa gekoppeld aan prijzen van onroerend goed, infrastructuur, grondstoffen en ander vastgoed.

Daarnaast kan het fonds derivaten gebruiken om risico’s te verminderen, zoals opties om meer rendement te genereren, en met een middellange en lange termijn focus.

Amundi Funds - Real Assets Target Income A2 USD QTI (D)

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Amundi Gold Stock A: 2,43%
  2. iShares Asia Property Yield ETF USD D…: 1,73%
  3. Amundi Fds EM Corp Bond Z USD QD D: 1,68%
  4. Amundi Euro Liquidity-Rated SRI Z: 1,66%
  5. Vonovia SE: 1,18%

Amundi Funds – Pioneer Income Opportunities A2 EUR QTD (D)

  • ISIN: LU1894681052
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 7,79%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Beheerd vermogen: 467,47 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit fonds behoort tot de categorie van gematigde gemengde fondsen in dollars. De helft van de activa van dit fonds zijn van de Verenigde Staten, en de rest wordt op een vergelijkbare manier verdeeld tussen de eurozone, het Verenigd Koninkrijk, Azië en Japan. Er zijn verschillende soorten activa opgenomen, zoals aandelen, staats- en bedrijfsobligaties en geldmarktinstrumenten.

Amundi Funds - Pioneer Income Opportunities A2 EUR QTD (D)

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Pfizer Inc: 4,79%
  2. KB Financial Group Inc: 3,60%
  3. Shell PLC: 3,16%
  4. Energy Transfer LP: 3,15%
  5. International Business Machines Corp: 2,96%

Amundi Funds – Euro Multi-Asset Target Income A2 EUR

  • ISIN: LU1882475392
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 4,18%
  • Lopende kosten: 1,75%
  • Beheerd vermogen: 574,48 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit fonds behoort tot de categorie van defensieve gemengde fondsen in euro’s. Het grootste deel van de portefeuille bestaat uit waarden uit de eurozone, gevolgd door de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Het omvat ook waarden uit opkomende markten, zoals aandelen, staats- en bedrijfsobligaties en geldmarktinstrumenten.

Amundi Funds - Euro Multi-Asset Target Income A2 EUR

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Amundi Fds RlAssts Trgt IncZ EUR QD D: 4,00%
  2. Amundi Fds EM Corp Bond Z EUR QD D: 3,28%
  3. Amundi Physical Gold ETC C : 3,21%
  4. Emerging Markets Equity Engagement M…: 1,87%
  5. Italy (Republic Of) 5%: 1,33%

Beste Geïndexeerde Fondsen van Amundi

Amundi Index Solutions – Amundi MSCI USA SRI PAB AE C

  • ISIN: LU1861135512
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 18,52%
  • Lopende kosten: 0,35%
  • Beheerd vermogen: 4.377,09 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

De Amundi MSCI USA SRI PAB AE C is een geïndexeerd fonds dat behoort tot de categorie van Amerikaanse aandelen die de evolutie van de MSCI USA SRI-index volgt, en probeert de zijn tracking error te minimaliseren. Het vermogen is belegd in grote Amerikaanse bedrijven. Het heeft vijf Morningstar-sterren.

Amundi Index Solutions - Amundi MSCI USA SRI PAB AE C

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Microsoft Corp : 4,67%
  2. Tesla Inc: 4,33%
  3. Coca-Cola: 4,27%
  4. The Home Depot Inc: 4,22%
  5. PepsiCo Inc: 3,73%

Amundi Index Solutions – Amundi Index MSCI North America AE-C

  • ISIN: LU0389812347
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 16,32%
  • Lopende kosten: 0,30%
  • Beheerd vermogen: 2.278,10 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Dit fonds is een geïndexeerd fonds dat de MSCI North America-index probeert te repliceren, waarbij de tracking error wordt geminimaliseerd (met een verschil tussen de index en het fonds van minder dan 2%). Hiervoor wordt belegd in grote Amerikaanse bedrijven, zowel direct als via het gebruik van derivaten.

Het heeft drie Morningstar-sterren.

Amundi Index Solutions - Amundi Index MSCI North America AE-C

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Apple Inc: 6,63%
  2. Microsoft Corp: 5,08%
  3. Amazon.com Inc: 2,91%
  4. Tesla Inc: 1,91%
  5. Alphabet Inc: 1,76%

Amundi Index Solutions – Amundi S&P 500 ESG AE-A

  • ISIN: LU0996179007
  • Gemiddeld jaarlijks rendement over 3 jaar: 17,34%
  • Lopende kosten: 0,30%
  • Beheerd vermogen: 2.447,48 miljoen euro.
  • Referentievaluta: euro.

Het Amundi S&P 500 ESG AE-A fonds is een geïndexeerd fonds dat de evolutie van de S&P 500 ESG index volgt en belegt in aandelen van Amerikaanse bedrijven die voldoen aan ESG-criteria, verwijzend naar milieu-, sociale en governancefactoren.

Amundi Index Solutions - Amundi S&P 500 ESG AE-A

Het heeft vier Morningstar-sterren.

De vijf grootste posities van het fonds zijn:

  1. Apple Inc: 9,08%
  2. Microsoft Corp : 7,73%
  3. Amazon.com Inc: 4,04%
  4. Tesla Inc: 2,70%
  5. Alphabet Inc: 2,55%

Waar Amundi-fondsen te Kopen in Nederland?

Je kunt Amundi-fondsen kopen bij verschillende financiële tussenpersonen en platformen die in Nederland actief zijn. Dit omvat online beleggingsplatforms, banken, vermogensbeheerders en financiële adviseurs. Hier zijn enkele opties waar je Amundi-fondsen zou kunnen kopen:

  1. Online beleggingsplatforms: DEGIRO, BinckBank, Lynx, etc.
  2. Banken: ING, ABN AMRO, Rabobank, etc.
  3. Vermogensbeheerders: Robeco, Meesman, Brand New Day, etc.
  4. Financiële adviseurs: Onafhankelijke adviseurs of adviseurs werkzaam bij financiële instellingen die beleggingsadvies bieden en kunnen helpen bij het aankopen van Amundi-fondsen.

DEGIRO

8.5/ 10

Beurs

Nederland, Europa, VS, Canada, Asia, Australia

Grote selectie commissievrije ETF's (Kernselectie)

Meer dan 50 wereldwijde markten, exclusief bewaarkosten, dividenden en royalty's

Eenvoudig en gemakkelijk te gebruiken platform

Grootste broker van Nederland

Minimale storting:

€0.01

Daarnaast is het ook mogelijk om te investeren in geïndexeerde fondsen van Amundi via Robo Advisors of geautomatiseerde managers, aangezien hun gediversifieerde portefeuilles bestaan uit geïndexeerde fondsen van de grootste indexfondsbeheerders.

Gerelateerde artikelen

De beste iShares ETFs van Blackrock
ETF's zijn een van de pijlers van passief beleggen en Blackrock is een van de belangrijkste beheerders op dit gebied en in het algemeen op het gebied van beleggingsfondsen. In dit artikel zullen we ons concentreren op hun aanbod van passief bel...